about us
CZ
Jsme kámoši, jsme kolegové, jsme požitkáři, který milujou zachycovat krásný okamžiky a pestrosti života. 
Honza je stavební kámen týmu, technický znalec, mistr Metafora, kreativec a skejťák, kterej se s foťákem snad narodil. Umí vyřešit cokoliv 
s chladnou hlavou a dotahuje věci do konce a to je sakra superschopnost! Rád předává zkušenosti na další členy týmu nebo ho kompletně režijně řídí. 
Ivet přináší esenci naší společné práce. Hudba, atmosféra a vkus jsou velmi důležitými prvky, který umí využít jak v životě, tak v práci. Je to všímavá a empatická yesgirl, která miluje jakoukoliv výzvu. Ráda tvoří nápaditý vizuály a příjemnou atmosféru na place. 
Jako tým si vycházíme ve všem vstříc, doplňujeme se, vtipkujeme a lákají nás podobné projekty. A právě to z nás dělá sehraný parťáky, který svoji práci milujou a věří, že to je na výsledcích znát.


ENG
We are friends, colleagues and connoisseurs who love to capture the beautiful moments and variety of life.
Honza is the building block of the team, a technical expert, a master of metaphors, a creative person and a skater who was probably born with a camera. He can solve anything with a cool head and see things through  that's a hell of a superpower! He likes to pass on his experience to other team members or completely direct it.
Ivet brings the essence of our work together. Music, atmosphere and taste are very important elements that he can use both in life and at work. She is an observant and empathetic yesgirl who loves any challenge. She likes to create imaginative visuals and a pleasant atmosphere on the set.

As a team, we help each other with everything, complement each other, joke around and are attracted to similar projects. And that's what makes us well-coordinated partners who love their work and believe that it shows in the results.
🌴
Back to Top